کد خبر:105248
پ
۸۱۶۳۹۸۶_۴۲۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس

کمبود آب در بیش از ۴۰ شهر و ۴۰۰ روستای فارس

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس عنوان کرد بیش از ۴۰۰ روستا و ۴۰ شهر این استان، اکنون باتنش آبی مواجه‌اند و میزان آب استحصالی متناسب با نیاز واقعی ساکنان این مناطق نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس عنوان کرد بیش از ۴۰۰ روستا و ۴۰ شهر این استان، اکنون باتنش آبی مواجه‌اند و میزان آب استحصالی متناسب با نیاز واقعی ساکنان این مناطق نیست.

 

*** کمبود آب در بیش از ۴۰ شهر و ۴۰۰ روستای فارس

 

به گزارش روستا، علی جان صادق اظهار داشت:

برای مقابله با این مشکل و عبور از فصل گرم، از تمام ظرفیت‌های استان با اجرای طرح‌هایی نظیر؛ جهاد آبرسانی، تامین اعتبار از منابع ملی، پروژه‌های محرومیت زدایی با همکاری بسیج سازندگی، پروژه تنش که عمدتا برای تامین آب شهر‌ها استفاده می‌شود و استقرار آب شیرین کن‌ها استفاده می‌شود.

 

صادق‌پور همچنین مدیریت مصرف را از اجرای هر طرحی در شرایط فعلی مهمتر دانست و گفت:

اگر بخواهیم منابع پایدار ایجاد کنیم، چاره‌ای جز تمرکز بر مدیریت مصرف نداریم.

 

این مقام مسئول ادامه داد:

البته بخشی از مدیریت مصرف به اصلاح و توسعه شبکه‌ها، اصلاح شکستگی‌ها و رفع نشتی مخازن و ایستگاه‌های پمپاژ باز می‌گردد که نیازمند منابع مالی است.

 

مدیرعامل آبفای فارس عنوان کرد:

خوشبختانه رویکرد خوبی در فارس شکل گرفته و شورا‌های شهر در حال تصویب اعتبار تبصره ٣ هستند که به نوعی خودیاری مردمی و کمک غیر دولتی محسوب می‌شود در بخش دولتی نیز اعتبارات خوبی تصویب شده است.

 

صادق‌پور گفت:

جایگزینی پساب فاضلاب به جای آب شرب مصرفی در فضای سبز و صنایع هم از رویکرد‌های خوبی است که استاندار پیگیر این موضوع هستند و توفیقات خوبی هم در این حوزه داشته‌ایم.

 

او اضافه کرد:

علی‌رغم حاکمیت مشکلات، اما همگرایی خوبی توسط مردم و بسیج سازندگی برای تامین آب و اختصاص تانکر برای مناطقی که نیازمند آبرسانی سیار هستند، ایجاد شده است. همچنین شرکت آب و فاضلاب نسبت به حفر و کف شکنی چاهها، بهسازی چشمه‌ها، اجرای پروژه‌های جدید آبرسانی، توسعه‌ای و بازسازی در سطح وسیع در حال فعالیت است.

 

مدیرعامل آبفای فارس خاطرنشان کرد:

در حال حاضر بیش از ١۶٠ پروژه در سطح استان شامل خطوط انتقال، احداث مخزن، حفر چاه، توسعه شبکه، ایستگاه‌های پمپاژ، و اصلاح شبکه‌ها فعال است.

 

صادق‌پور با بیان اینکه همه پای کار هستند تا از تابستان سخت عبور کنیم، افزود:

برای تابستان سال١۴٠٢ باید از هم اکنون برنامه ریزی کنیم، منابع را احصاء کنیم تا سهم هر دستگاه و نهاده‌ها مشخص شود و قبل از اینکه با بحران مواجه شویم با یک برنامه جامع و تفضیلی، نقاط بحران زا و چالشی شناسایی و منابع هم احصاء شوند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید