کد خبر:103858
پ
ساداتی نژاد
روستا گزارش می‌دهد:

پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

وزیر جهاد کشاورزی در پیامی فرارسیدن روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت.

وزیر جهاد کشاورزی در پیامی فرارسیدن روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت.

 

*** پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

 

به گزارش روستا، متن پیام سیدجواد ساداتی نژاد به این شرح است:

۱۵ مهرماه به عنوان “روز ملی روستا و عشایر” نامگذاری شده است. روزی که متعلق به دو جامعه مولد، سختکوش و تلاشگر روستایی و عشایری به عنوان کانون های کار و فعالیت، تولید و خلاقیت؛ منشاء برکات و اثرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فراوان برای کشور هستند.

اقشار مولد روستایی و عشایری، با تولید بخش بزرگی از محصولات کشاورزی و دامداری مورد نیاز مردم، نقش بی بدیلی در تأمین امنیت غذایی و کاهش وابستگی های کشور دارند و به تعبیر مقام معظم رهبری، عشایر و روستائیان، “کانون های ارزش آفرینی و سمبل اقتصاد مقاومتی” می باشند.

فرار رسیدن این روز فرخنده و مهم را به جامعه شریف و مولد روستایی و عشایری تبریک عرض نموده و ضمن تکریم خدمات ارزشمند و خداقوت به این حافظان امنیت غذایی، اعلام می نمایم؛ مجموعه خدمتگزاران آنان در وزارت جهاد کشاورزی برای برنامه‌ریزی‌های اساسی و اقدامات مؤثر جهت تامین نیازهای عرصه تولید، ارتقای رفاه و سطح درآمد، هویت بخشی به مشاغل کشاورزی و دامداری و پبشرفت مناطق روستایی و عشایری در حد جایگاه و شأن والای واقعی آنها، تلاش می کنند.

با نکوداشت این روز و معرفی منابع، ظرفیت ها و توانمندی های انسانی، طبیعی و فرهنگی ارزشمند روستائیان و عشایر به جامعه ملی، همه سعی خود را بکار خواهیم گرفت تا در قوانین و اسناد بالادستی، بستر و جایگاه قانونی و اعتباری مناسب برای پیشرفت روستاها و مناطق عشایری فراهم شود و انشاالله با مشارکت مردم و مدیریت جهادی، اهداف مورد نظر برای توسعه و تعالی اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی مناطق روستایی و عشایری بیش از پیش تحقق یابد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید