کد خبر:103753
پ
ساداتی نژاد
وزیر جهاد کشاورزی:

تولید ۲۰ میلیون دُز واکسن رازی کووپارس تا ابتدای فصل زمستان

وزیر جهاد کشاورزی از تولید ۲۰ میلیون دُز واکسن رازی کووپارس تا ابتدای فصل زمستان خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی از تولید ۲۰ میلیون دُز واکسن رازی کووپارس تا ابتدای فصل زمستان خبر داد.

 

*** اعلام آمادگی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای واکسیناسیون

 

به گزارش روستا، سید جواد ساداتی نژاد در آیین آغازین فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس با اشاره به آمادگی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برای واکسیناسیون اضطراری، اظهار داشت:

تا ابتدای فصل زمستان ۲۰ میلیون دز واکسن رازی کووپارس در این موسسه تولید خواهد شد.
در حال حاضر ۱.۴ میلیون دز واکسن رازی کووپارس در این موسسه موجود است که می تواند با صدور مجوز واکسیناسیون اضطراری از سوی وزارت بهداشت، کار واکسیناسیون با این واکسن آغاز شود.
این موسسه آمادگی دارد تا پایان فصل پاییز تولید واکسن رازی کووپارس را به پنج میلیون دز و تا ابتدای فصل زمستان به ۲۰ میلیون دز برساند.
 
 
*** تلاش موسسه رازی در زمینه سلامت و تامین واکسن
 
 
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه اضافه کرد:
موسسه رازی یک موسسه ۱۰۰ ساله در کشور در حوزه واکسن و سرم سازی با مجموعه ای از محققان و دانشمندان بسیار خوب ایرانی است که در طول این سال‌ها تلاش بسیار زیادی در حوزه سلامت و تامین واکسن در کشور انجام داده است.
فرزندی در ایران نیست که نام رازی را نشنیده باشد و واکسن رازی را تزریق نکرده باشد لذا رازی عضوی از خانواده مردم ایران است .
محققان موسسه رازی در خصوص ویروس کرونا به رسالت خودشان از همان روزهای آغازین این بیماری عمل کرده و کار خود را شروع کردند و بسیار دقیق و منظم و علمی و با حمایت های انجام شده توانستند مسیر را به خوبی پیش ببرند.
 
 

*** آغاز به کار فاز سوم کارآزمایی بالینی

 
 
وی در ادامه، گفت:
امروز فاز سوم کارآزمایی بالینی خود را با مجوز وزارت بهداشت شروع می کند و امیدواریم روزی شاهد باشیم این موسسه در حوزه صادارت این واکسن در منطقه شناخته باشد همانطور که در سایر تولید خودشان در حوزه صادراتی و ارزآوری فعال است.
اگر وزارت بهداشت مجوز اضطراری این واکسن را صادر کند موسسه آمادگی دارد کار خودش را در حوزه واکسن عمومی شروع کند.
 
به گزارش روستا، وزیر جهاد کشاورزی در پایان سخنان خود دستور آغاز فاز سوم در واکسن رازی کووپارس را اعلام کرد که با این دستور به صورت نمادین کار واکسیناسیون بر روی یکی از داوطلبان انجام شد.
 
 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید