کد خبر:98049
پ
تولیدات کشاورزی
معاون ترویج و آموزش کشاورزی خبر داد

تولید سالانه بیش از ۲۶۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی در کشور

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از تولید سالانه بیش از ۲۶۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی در کشور خبر داد.

معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از تولید سالانه بیش از ۲۶۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی در کشور خبر داد.

 

*** امنیت غذایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در بیست و هشتمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان قم که صبح امروز در سالن همایش‌های شهرداری قم و با حضور مقامات استانی برگزار شد، گفت:

آنچه در این ۴۰ سال کشور را سرپا نگه داشته، امنیت غذایی است که بخش بزرگی از آن بر عهده بخش کشاورزی و کشاورزان بوده است.

 

*** افزایش ۱۰برابری تولیدات کشاورزی

 

علی اکبر مویدی افزود: در ابتدای انقلاب فقط ۲۶ میلیون تن تولیدات کشاورزی داشتیم که در حال حاضر این عدد به بیش از ۲۶۰ میلیون تن رسیده است.

بخش مهمی از این اتفاق بر اساس کشاورزی دانش‌بنیان بوده که بر اساس نظام تحقیقات، نظام نوآوری و نظام دانش و اطلاعات پایه‌ریزی شده است.

اگر تولید بسیار خوبی در محصولات زراعی، باغی، دامی و محصولات کشاورزی شاهد هستیم، به دلیل اتفاق خوبی است که بین حوزه‌های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی و اجرایی افتاده است.

 

وی تصریح کرد: کشاورزان ما اطلاعات به روز و خوبی دارند که این اطلاعات به تولید و تجاری‌سازی منجر کرده‌اند، این اتفاق نمی‌افتاد مگر اینکه کشاورز را بر مبنای کشاورزی دانش‌بنیان قرار بدهند، اگر در تولیدات کشاورزی محصولی مانند گندم که یکی از محصولات راهبردی محسوب می‌شود، به عملکرد بالای ۱۲ هزار تن در هکتار می‌رسیم به دلیل اطلاعات و تلاش کشاورزان است.

 

*** خودکفایی در تولید گندم و شکر

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی  اظهار کرد:

کشاورزی در تمام این سال‌ها از نظر منابع خاک و آب با مشکلاتی مواجه بوده اما همچنان محکم در جای خود ایستاده و به کار خود ادامه می‌دهد و به امنیت غذایی کشور کمک می‌کند، ما در بسیاری از محصولات مانند گندم و شکر یا به خودکفایی رسیده‌ایم و یا به خودکفایی نزدیک هستیم، می‌توان از کشاورزی این انتظار را داشت که روز به روز وضعیت بهتری داشته باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید