کد خبر:94732
پ
توسعه کشت‌های گلخانه‌ای

جلسه مشترک ایران-ترکیه برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، در جلسه مشترک سرمایه‌گذاران کشور ترکیه در ایران، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را از اولویت‌های مهم کشور و از برنامه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی برای مهار کم آبی و رشد فرآیند تولید و صادرات برشمرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، در جلسه مشترک سرمایه‌گذاران کشور ترکیه در ایران، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را از اولویت‌های مهم کشور و از برنامه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی برای مهار کم آبی و رشد فرآیند تولید و صادرات برشمرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، در جلسه مشترک سرمایه‌گذاران کشور ترکیه در ایران برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به تشریح سیاست‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی در زمینه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای پرداخت و افزود:

ایران کشوری چهار فصل و با شرایط اقلیمی مناسب برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای است و به لحاظ این ظرفیت عظیم در برخی مناطق کشور مصرف انرژی برای تولید این محصولات بسیار پایین می‌باشد.

علی‌اشرف منصوری برای توسعه بیش از ۴۸ هزار هکتار گلخانه در برنامه ۱۰ ساله در کشور به برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: این میزان توسعه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۹۰۰ هزار میلیارد ریال انجام می‌شود.

 

*** مزایای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و گلخانه‌ها

 

وی در ادامه به تاثیرات بی‌نظیر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و گلخانه‌ها در ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری مصرف آب اشاره و توسعه این فعالیت را یکی از اولویت‌های مهم کشور و از برنامه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی برای مهار کم آبی و رشد فرآیند تولید و صادرات برشمرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی به ارزیابی اقتصادی تولید محصولات گلخانه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد:

تولید این قبیل محصولات علاوه بر تاثیر بی‌نظیر در رشد اقتصادی، می‌تواند در توسعه تجارت و رشد جهشی صادرات نیز موثر باشد.

وی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و تولید محصولات گلخانه‌ای را در شرایط فعلی کاملاً اقتصادی و زود بازده دانست و از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای حضور فعال در شهرک‌های کشاورزی دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

 

*** ظرفیت مهم و استراتژیک ایران در صادرات محصولات گلخانه‌ای

 

منصوری، تبادل تجربیات و انتقال دانش و تکنولوژی از طریق سرمایه‌گذاران دو کشور و توجه به توسعه کمی و کیفی در ایجاد سازه‌های گلخانه‌ای با تأکید بر منابع و امکانات داخلی کشور را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد:

برای پایداری و استمرار توسعه، شناسایی بازارهای هدف از جمله عوامل مهم است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در راستای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در ادامه گفت:

ایران کشوری است که به لحاظ همجواری با بسیاری از کشور‌ها، می‌تواند نقش مهم و اساسی در توسعه تجارت و صادرات به ویژه محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای داشته باشد.

بنابراین از این ظرفیت مهم و استراتژیک و محوری ایران در باید در فتح بازارهای جهانی استقبال کرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در ادامه این نشست هر کدام از مدیران و سرمایه‌گذارن اعم از کشور ترکیه و سرمایه‌گذاران داخلی به تشریح اقدامات و برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های کشاورزی پرداختند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید