کد خبر:92608
پ
مدارس متروکه
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد:

طرح « تبدیل مدارس متروکه به دهسرا » به هیات دولت می‌رود

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ارسال “طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا” به هیات دولت خبر داد.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ارسال « طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا » به هیات دولت خبر داد.

 

*** وضعیت طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سعیدرضا جندقیان، آخرین وضعیت « طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا » را تشریح کرد و گفت:

آمار و اطلاعات مدارس متروکه را درکل کشور احصا کردیم و قرار شد که در قالب تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش، بهره‌برداری از مدارس متروکه به دهیاری‌ها واگذار شود.

در حقیقت به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، این امکان به نهادهای عمومی و غیردولتی داده شده که از فضاهای بلااستفاده دولتی بهره برداری‌ کنند.

وی ادامه داد: به استناد این قانون تصمیم گرفتیم که با آموزش و پرورش مکاتبه کنیم و در پیشنهادی مشترک توسط وزارت کشور و آموزش و پرورش این طرح را به هیات دولت بفرستیم تا تصویب شود.

در حقیقت قصد داریم مصوبه هیات دولت را در این زمینه اخذ کنیم.

 

*** ارسال طرح به هیات دولت

 

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد:

این اقدام استناد به قانون است و اگر هم قرار باشد تفاهم نامه‌ای میان وزارت کشور و آموزش و پرورش منعقد شود بعد از دریافت مصوبه هیات دولت دراین زمینه خواهد بود.

تا این دو وزارتخانه در فرآیند انجام کار هماهنگ تر شوند. بنابراین اولین گام ما در این حوزه ارسال این پیشنهاد به هیات دولت است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، چندی پیش در پیشنهادی از سوی وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش این موضوع مطرح شد که مدارس متروکه و بدون استفاده که تعداد آنها به حدود ۲۰۰۰ مدرسه می‌رسد، در اختیار سازمان دهیاری‌های وزارت کشور قرار گیرد تا آن‌ها از این مدارس به عنوان دهسرا یا خانه روستا استفاده کنند.

به عبارت دیگر قرارشد این دهسراها در روستاها همانند فرهنگسراهای شهری در مقیاس کوچک باشند که در آنها کلاس‌های آموزشی برای زنان، دوره‌های توانمندسازی، دوره‌های مشاوره‌ اجتماعی و بهداشتی برای خانواده‌ها و کلاس‌های ورزشی برای جوانان و… برگزار شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید