کد خبر:88879
پ
رضوی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد

جزئیات طرح امریه سربازی جوانان روستایی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از امکان اعطای امریه سربازی به جوانان روستایی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از امکان اعطای امریه سربازی به جوانان روستایی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، سید ابوالفضل رضوی با اشاره به تفاهم نامه مشترک میان ستادکل نیروهای مسلح و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری جهت امریه سربازان وظیفه روستایی تاکید کرد:

آمادگی داریم برای اجرای طرح آمایش سرزمینی و اشتغال پایدار روستایی طرح امریه سربازی را اجرایی کنیم.

*** اجرای امریه سربازی جوانان روستایی در راستای آمایش سرزمینی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها

 

وی در تشریح جزئیات این طرح گفت:

باید از سرلشکر باقری برای مساعدت و کمکی که در این طرح و امضای این تفاهم نامه داشتند قدردانی کنم.

در این طرح سربازانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرده‌اند در راستای آمایش سرزمینی و ایجاد اشتغال پایدار در روستای زادگاهشان یا روستای خانوادگی شان امریه سربازی دریافت می‌کنند.

وی افزود: مقرر شده که طی این تفاهم‎نامه ( طرح امریه سربازی جوانان روستایی )، برای هر دهستان هشت سرباز که مهارتی در یک زمینه خاص مثلا صنعت یا گردشگری دارند، صادر می‎شود و آن سرباز، دوران خدمت خود را در یک روستا، به آموزش در راستای اشتغال‎زایی و راه‎اندازی کارگاه‎های کوچک مشغول می‎‎شود.

 

*** اجرای امریه سربازی جوانان روستایی در روستاها

رضوی ادامه داد: این موضوع به تمامی استان‌ها ابلاغ شد تا افرادی که این شرایط دارند برای اخذ امریه معرفی کنند که تاکنون یا به دلیل اینکه افراد تحصیل کرده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری استقبال نکرده‌اند برای اخذ امریه سربازی و یا عدم معرفی استان‌ها این امریه برای فردی دریافت نشده است.

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد:

معاونت توسعه روستایی آمادگی دارد افراد دارای مدارک تحصیلی اعلام شده که تمایل دارند در حوزه آمایش سرزمین و اشتغال پایدار در روستاهای مورد علاقه خود کار کنند را در راستای اجرای این طرح، امریه سربازی آنها را با همکاری ستادکل نیروهای مسلح اخذ کند.

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید