کد خبر:67026
پ
المپیاد نانو

برگزاری نهمین المپیاد نانو و معرفی سه برگزیده به بنیاد ملی نخبگان

نهمین المپیاد نانو به‌صورت هم­زمان در ۱۲۸ شهرستان برگزار شد و در پایان این اردو، سه برگزیده به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد.

نهمین المپیاد نانو به‌صورت هم­زمان در ۱۲۸ شهرستان برگزار شد و در پایان این اردو، سه برگزیده به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، نهمین المپیاد نانو به‌صورت هم­زمان در ۱۲۸ شهرستان برگزار شد. در این آزمون نزدیک به ۱۹ هزار دانش‌آموز مقطع متوسطه ثبت‌نام کرده بودند، استان‌های کردستان، کرمانشاه، فارس، خوزستان و هرمزگان بیشترین مشارکت را در این المپیاد داشتند که در این میان استان فارس با ۱۱ حوزه و کردستان با ۱۰ حوزه بیشترین حوزه‌های امتحانی را دارا بودند. لازم به‌ذکر است که تمامی استان‌ها حداقل یک حوزه امتحانی داشتند.

 

*** نتایج مرحله اول المپیاد 

 

در این مرحله از آزمون ۶۷ درصد از شرکت‌کنندگان دختر و ۳۳ درصد پسر بودند. در این دوره که به‌صورت کتبی برگزار شد، ۴۵ سوال از سرفصل‌های نانومواد، ناوزیست‌ فناوری، کاربرد‌های فناوری‌نانو، نانو فیزیک، مشخصه‌یابی، نانوشیمی و تجاری‌سازی درج شده بود.

 

نتایج مرحله اول المپیاد نیمه‌ خرداد ۹۷ اعلام می‌شود که در آن ۳۰۰ نفر اول برای مرحله دوم معرفی می‌شوند. مرحله دوم المپیاد به‌صورت تشریحی / تستی بوده که تیرماه در تهران برگزار خواهد شد.

 

*** هدف از برگزاری المپیاد نانو

 

در پایان مرحله دوم نیز ۳۰ داوطلب برتر برای اردوی عملی برگزیده خواهند شد که این اردو به‌صورت دوره ده روزه در یکی از مراکز معتبر علمی برگزار خواهد شد. در پایان این اردو سه برگزیده برتر به مدال‌های طلا، نقره و برنز دست پیدا کرده و به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد. این بنیاد برای نفرات برتر المپیاد دانش‌آموزی (مدال‌آوران) امتیاز ویژه‌ای اختصاص خواهد داد. علاوه‌براین مدال‌آوران المپیاد دانش‌آموزی فناوری‌نانو به کانون برگزیدگان باشگاه نانو معرفی خواهند شد تا در این باشگاه فرصت فعالیت در حوزه فناوری‌نانو را داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در هشتمین دوره المپیاد نانو داوطلبی از استان قزوین مدال طلا المپیاد را به‌دست آورد. هدف از برگزاری المپیاد نانو شناسایی استعداد‌های برتر دانش‌آموزی و کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو است.

 

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

انتهای پیام///

منبع
صاحب خبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید