کد خبر:65926
پ
n82726347-71983043
نماینده نیشابور:

حمایت از اشتغال روستایی و ارائه‌ تسهیلات با بهره‌ ۶ درصد

نماینده نیشابور:مسئولان دولتی به این نتیجه رسیده‌اند که باید جلوی مهاجرت روستاییان به شهرها گرفته شود و حمایت از اشتغال روستایی و ارائه‌ تسهیلات با بهره‌ ۶ درصد را در پیش گرفته‌اند.

نماینده نیشابور اعلام کرد: به دلیل مهاجرت بیش از حد روستاییان به شهرها، مسئولان دولتی به این نتیجه رسیده‌اند که باید جلوی این روند گرفته شود و حمایت از اشتغال روستایی و ارائه‌ تسهیلات با بهره‌ ۶ درصد را در پیش گرفته‌اند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «حمید گرمابی» در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تحقق شعار امسال همت همه‌ مردم و مسئولان را می‌طلبد و همان‌گونه که  مردم از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنند‌، تولیدات هم باید با کیفیت و قیمت مناسب ارائه شود. نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می خواهیم تولید داخلی حمایت شود باید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

 

*** ارائه‌ تسهیلات و ایجاد شرکت تعاونی و ارائه‌ طرح‌های اقتصادی در روستاها

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جوانان تحصیل‌کرده‌ روستاها می‌توانند با ایجاد شرکت تعاونی و ارائه‌ طرح‌های اقتصادی از این تسهیلات استفاده کنند. وی بیان کرد: معضل دیگری که امروزه در کشور ایجاد شده است خطر بحران آب است و باید گفت متاسفانه در بخش کشاورزی بیشترین هدررفت آب را داریم و باید به سمت کشاورزی مکانیزه حرکت کنیم.

 

گرمابی ابراز کرد: دولت نیز به شرط یک دست شدن زمین‌ها و تشکیل تعاونی، ۸۵ درصد در هزینه‌ مکانیزه شدن روش‌های کشاورزی کمک می‌کند، کشت گلخانه‌ای نیز از دیگر روش‌هایی است که برای مقابله با این بحران توصیه می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: بخش زبرخان به زودی تبدیل به شهرستان می‌شود و این موضوعی است که ۱۵ سال در جریان است که قرار بود در جلسه‌ چهارشنبه‌ آخر سال کمیسیون تقسیمات کشوری مطرح شود که کمیسیون تشکیل نشد ولی مقرر است در اولین جلسه‌ی کمیسیون پس از تعطیلات مطرح و به تصویب رسد تا مردم این منطقه به حقی که سال‌هاست تضییع شده برسند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید