کد خبر:61421
پ
۱۳۹۵۰۷۱۴۱۱۱۶۵۲۸۹۸۸۴۸۸۸۴-۳۰۰x184
مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد:

فراهم کردن شرایط ادامه تحصیل دانش‌آموزان روستایی

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد: باید تلاش کرد تا بستر لازم جهت ادامه تحصیل دانش‌آموزان روستایی تا پایان دوره متوسطه را در مناطق روستایی فراهم کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید تلاش کرد تا از ترک تحصیل دانش‌آموزان روستایی جلوگیری شود و بستر لازم را جهت ادامه تحصیل این دانش‌آموزان تا پایان دوره متوسطه در مناطق روستایی فراهم کرد

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا،“هادی زارع پور” گفت: باید تلاش کرد تا از ترک تحصیل دانش‌آموزان روستایی جلوگیری شود و بستر لازم جهت ادامه تحصیل آنان فراهم شود. توزیع نامتوازن رشته‌ای در کشور و استان نامطلوب بوده و باید برنامه‌ریزی دقیق جهت توزیع متوازن رشته‌ای و توجه بیشتر به رشته‌های فنی، حرفه‌ای و کاردانش انجام شود.

زارع پور در گردهمایی دوره‌ای معاونین آموزشی و کارشناسان شهرستان و مناطق ۱۳ گانه استان در گچساران افزود: هیچ جامعه‌ای بدون داشتن یک برنامه مدون در حوزه تعلیم و تربیت نمی‌تواند مسیر پیشرفت و ترقی را طی کند. درک معلم به عنوان عنصر اصلی و کلیدی آموزش و پرورش و نقطه آغاز هر تغییر و تحولی در جامعه است.

 

*** برای بهبود شرایط دانش‌آموزان روستایی باید معلمان با اطلاعات روز آشنا شوند

 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویر احمد تصریح کرد: باید تعهد حرفه‌ای معلمان افزایش یابد و معلمان با فن‌آوری و اطلاعات روز آشنا و در جریان آموزش، از فن‌آوری‌های روز استفاده کنند. کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزش و پرورش اساس سیاست‌های کلی دولت تدبیر و امید است. وی گفت: ارتقای مدیریت آموزشگاهی و کاهش تمرکز از دیگر برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کاهش ۱۲هزار ساعت حق‌التدریس به ۵۰۰۰ ساعت نوعی بهره‌وری در راستای اقتصاد مقاومتی است. مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در زمینه پوشش تحصیلی کهگیلویه و بویراحمد از نظر میانگین کشور بالا بوده اما باید تلاش کرد تا بتوانیم در کشور رتبه اول را در پوشش تحصیلی کسب کنیم.

زارع پور اضافه کرد: ۲۳ درصد از دانش آموزان در مقطع متوسطه در کهگیلویه و بویراحمد به رشته‌های فنی و حرفه‌‌ای و کار و دانش هدایت شدند. تا پایان برنامه توسعه ششم باید ۵۰ درصد از دانش آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش سوق داده شوند. مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باتوجه به فرا رسیدن سرما، مدیران و معاونان موظف هستند تا وسایل گرمایشی مدارس را کنترل کرده تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، گردهمایی یک روزه دوره‌ای معاونین آموزشی و کارشناسان شهرستان و مناطق ۱۳ گانه استان کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی گچساران برگزار شد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید